Browary - na tym się znamy. Inomero

Kadzie osadcze / Whirlpool

Kadzie osadcze – inaczej nazywane kadziami klarowniczymi lub whirlpoolami to urządzenia, w których odbywa się klarowanie brzeczki czyli usuwanie gorących pozostałości po wcześniejszych procesach produkcyjnych z brzeczki piwnej. Proces przebiega poprzez wymuszenie ruchu wirowego cieczy przy jej wprowadzaniu do kadzi, co w połączeniu z hamującym oddziaływaniem ścianek zbiornika powoduje opadanie do centrum cząsteczek zawiesiny tworząc z nich stożek osadu. Uważane są obecnie za najsprawniejsze energetycznie i funkcjonalnie rozwiązania dla procesu usuwania osadu gorącego.

W wersji standardowej nasze kadzie poza izolacją nie posiadają dodatkowego płaszcza grzejnego, ale na życzenie klienta – jeżeli wymaga tego proces technologiczny możemy doposażyć je w system kontroli temperatury.

W zależności od proporcji wysokości do średnicy kadzi i kształtu dna, ich efektywność oraz jakość produktu się zwiększa. 

Inomero proponuje kadzie o dnie w kształcie stożka co maksymalizuje odzysk brzeczki i ułatwia mycie urządzenia. Kadzie wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej przeznaczonej do kontaktu z żywnością, w Innomero z gatunku 304 izolowane poliuretanem, mają kształt walca i wyposażone są we wszystkie zawory, obrotową kulę myjącą oraz podświetlenie części roboczej

Oferujemy rozwiązania optymalne dla indywidualnych potrzeb Klienta uwzględniając przy tym wielkość wybicia i medium zasilające. Urządzenia mogą być zasilane: gazem ziemnym, gazem propan butan, olejem opałowym, parą lub energią elektryczną.

Standardowo urządzenia obsługiwane są manualnie za pomocą umieszczonych na nich przycisków, ale istnieje możliwość podłączenia ich do  sterowników PCL. W opcji ze sterownikiem PLC kadzie filtracyjne wraz z pozostałymi elementami linii technologicznej mogą być sterowane z pulpitu dotykowego w pełni automatycznie kontrolującego pracę całej instalacji strefy gorącej. Dzięki temu uzyskujemy powtarzalność wyrobu oraz łatwość pracy piwowara. 

Rozmiar kadzi osadczych dobierany jest w zależności od planowanej dla instalacji wielkości warzenia.

W przypadku zakupu naszych kadzi osadczych jako oddzielnych urządzeń,  aby uniknąć potrzeby stosowania przejściówek, wyposażamy je w system przyłączy stosowany na browarze, na którym mają pracować. Jeżeli wykonujemy cały browar od podstaw przyłącza wszystkich urządzeń są w tym samym standardzie – w zależności od preferencji klienta mogą być gwintowane lub w systemie Triclamp.

Wszystkie nasze urządzenia jakie stosujemy na browarach posiadają znak zatwierdzenia typu a do klienta dostarczane są gotowe i kompletne do działania. 

Montaż urządzenia polega na ustawieniu urządzenia w miejscu docelowym, wypoziomowaniu oraz podłączeniu mediów we wcześniej przygotowane przyłącza.

 

Więcej na ten temat przeczytasz tu bibliotekanauki.pl

Oferowane typoszeregi

Strona w budowie – prosimy o cierpliwość

Masz pytanie, chcesz poznać więcej szczegółów lub porozmawiać o współpracy – zapraszamy

Porada praktyczna