Browary restauracyjne

Browar restauracyjny jest rozwiązaniem, które może przynieść Twojemu biznesowi korzyści zarówno marketingowe jak i finansowe. Podniesie prestiż Twojego lokalu, wprowadzi niepowtarzalna atmosferę i zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku restauracyjnym. 

W zależności od aranżacji browaru może on nadać lokalowi styl rustykalny, przemysłowy lub nowoczesny. Możliwość warzenia piwa według własnych receptur pozwoli rozszerzyć ofertę dla gości restauracyjnych, którzy podczas wizyt w Twoim lokalu będą mogli zapoznać się z procesem warzenia piwa, uczestniczyć w degustacjach, warsztatach piwnych czy innych wydarzeniach tematycznych, co z kolei pozwoli budować więź klienta z Twoją marką.

Sprzedaż własnego piwa bez pośredników niewątpliwie również podniesie rentowność Twojego biznesu poprzez uzyskanie większej marży dla restauracji oraz dodatkowych dochodów ze sprzedaży piwa na wynos czy też organizacji wydarzeń piwnych. 

Posiadanie własnego browaru daje również restauracji pełną kontrole nad procesem warzenia piwa, co pozwala na utrzymanie wysokiej jakości i dostosowanie receptur do preferencji klientów poprzez możliwość eksperymentowania z różnymi stylami piwa, tworzenia sezonowych lub tematycznych wariantów oraz szybkiej reakcji na zmieniające się trendy i preferencje klientów.

Produkcja piwa w browarach restauracyjnych najczęściej nie przekracza kilku tysięcy litrów rocznie.

Customowe wykonanie daje pewność, że instalacja jest dopasowana do Twoich indywidualnych wymagań, oczekiwań i możliwości, zgodnych ze ścieżką Twojego rozwoju biznesowego. Tworząc linie technologiczne dobieramy wielkość urządzeń do zakładanej wydajności, uwzględniamy przy tym możliwości adaptacyjne istniejących pomieszczeń i wartość inwestycji. 

Oferowane przez nas instalacje opierają się na wielkości warzelni o 5 do 40 hektolitrów, a ich pełna automatyka z recepturami zapewnia łatwość obsługi i pozwala zachować niezmienna jakość produktu. W zalęzności od doboru składników i procesów produkcyjnych możliwa jest produkcja różnych gatunków piwa – od jasnego, półciemnego do ciemnego, górnej i dolnej fermentacji, alkoholowego i bezalkoholowego.

Ponadto zastosowanie alternatywnych źródeł energii dla podgrzania produktu: oleju opałowego, gazu ziemnego, LPG lub energii elektrycznej zwiększa elastyczność w dopasowaniu instalacji do warunków technicznych jakimi dysponujesz. 

Posiadamy zatwierdzenia typu niezbędne do dopuszczenia urządzań do produkcji piwa na terenie Polski.

 

 

Browary - na tym się znamy. Inomero

Zakres naszej oferty:

W zależności od Twoich preferencji:

  • przygotowujemy pełne opracowanie projektu oraz jego wdrożenie w Twojej firmie, które składa się z kilku etapów opisanych poniżej:

Etap koncepcyjny

Przedstawiasz nam swoje oczekiwania, potrzeby, przestrzeń pod inwestycję i orientacyjny budżet, jakimi dysponujesz, na podstawie których zaprezentujemy, na początku niezobowiązującą ofertę, która po akceptacji wstępnych ustaleń przerodzi się w konkretny plan działania i przejdzie do etapu projektowego.

Etap projektowy

Dokonujemy niezbędnych ustaleń dotyczących projektu, potrzebne nam są już szczegółowe dane techniczne dotyczące pomieszczenia, w którym będzie działać instalacja, być może będzie potrzebna wizyta w Twojej firmie, zaproponowanie pewnych usprawnień lub zmian przystosowawczych. Na tym etapie tworzymy szczegółowy projekt rozmieszczenia urządzeń, podajemy dokładny kosztorys, określamy etapy i czas realizacji, ustalamy warunki płatności, określamy również spodziewany poziom produkcji oraz możliwość ewentualnej rozbudowy instalacji w przyszłości. Po zaakceptowaniu powyższych przyjmujemy od Ciebie zamówienie i zaczynamy fizycznie tworzyć Twój browar.

Etap realizacji

To najkrócej mówiąc jest etap fizycznego tworzenia instalacji, produkcji i kompletowania jej poszczególnych elementów, które następnie zostaną dostarczone i zamontowane u Ciebie. Po zamontowaniu instalacji, przeprowadzeniu testów jakościowych nastąpi uruchomienie i kalibracja instalacji. Na zakończenie podpisujemy protokół odbioru urządzeń i zaczynasz produkować piwo swojej marki.

  • lub oferujemy, z usługą dostawy lub bez, urządzenia wchodzące w skład instalacji browarniczej, które sam konfigurujesz i montujesz u siebie. 

Ponadto: 

  • szkolenie w zakresie obsługi zakupionej instalacji lub urządzenia
  • serwis pogwarancyjny
  • doradztwo w sprawie formalności związanych z uruchomieniem browaru
  • pomoc w pozyskaniu finansowania inwestycji
  • współpracę z architektem.

Masz pytanie, chcesz poznać więcej szczegółów lub porozmawiać o współpracy - zapraszamy

Zapoznaj się z ofertą szczególową