Browary rzemieślnicze

Browar rzemieślniczy jest to oferta dla lokalnych producentów i pasjonatów stawiających przede wszystkim na jakość i indywidualność. Instalacja rzemieślnicza pozwoli rozwinąć Twoją pasję i wznieść ją na wyższy poziom. Obecnie obserwowany wzrost popularności piw rzemieślniczych oraz coraz większe zainteresowanie lokalnymi i niezależnymi browarami stwarzają wiele możliwości rozwoju na rynku. 

Jest to miejsce, gdzie możesz dać upust swojej kreatywności i innowacyjnym pomysłom, tworzyć nowe smaki, eksperymentować z nietypowymi składnikami. 

Cieszy nas fakt, że trafiają do nas ludzie z pasją, którym pozwalamy się rozwijać i realizować cele.

Tworząc linie technologiczne dobieramy wielkość urządzań do zakładanej wydajności, uwzględniamy przy tym możliwości adaptacji istniejących pomieszczeń wartość inwestycji.

Każdy nasz browar posiada możliwość rozbudowy – pozwala to elastycznie podejść do rozwoju Twojej pasji i firmy. Już na etapie projektu instalacji omówimy z Tobą możliwość zwiększenia w przyszłości produkcji i podamy jakich maksymalnych ilości możesz się finalnie spodziewać na proponowanej instalacji po jej modernizacji. 

Oferowane przez nas instalacje opierają się na wielkości warzelni od 5 do 40 hektolitrów, a ich pełna automatyka z recepturami zapewnia łatwość obsługi i pozwala zachować niezmienną jakość produktu nawet w obliczu zmiany personalnych

W zależności od doboru procesów produkcyjnych i składników możliwa jest produkcja różnych gatunków piwa – od jasnego, półciemnego do ciemnego, górnej i dolnej fermentacji, alkoholowego i bezalkoholowego.

Ponadto alternatywne zastosowanie różnych źródeł energii do podgrzania produktu: oleju opałowego, gazu ziemnego, LPG lub energii elektrycznej zwiększa elastyczność w dopasowaniu instalacji do warunków technicznych jakimi dysponujesz.  

Posiadamy zatwierdzenia typu niezbędne do dopuszczenia urządzeń do produkcji piwa na terenie Polski.

 

 

 

Browary - na tym się znamy. Inomero

Zakres naszej oferty:

W zależności od Twoich preferencji:

  • przygotowujemy pełne opracowanie projektu oraz jego wdrożenie w Twojej firmie, które składa się z kilku etapów opisanych poniżej:

Etap koncepcyjny

Przedstawiasz nam swoje oczekiwania, potrzeby, przestrzeń pod inwestycję i orientacyjny budżet, jakimi dysponujesz, na podstawie których zaprezentujemy, na początku niezobowiązującą ofertę, która po akceptacji wstępnych ustaleń przerodzi się w konkretny plan działania i przejdzie do etapu projektowego.

Etap projektowy

Dokonujemy niezbędnych ustaleń dotyczących projektu, potrzebne nam są już szczegółowe dane techniczne dotyczące pomieszczenia, w którym będzie działać instalacja, być może będzie potrzebna wizyta w Twojej firmie, zaproponowanie pewnych usprawnień lub zmian przystosowawczych. Na tym etapie tworzymy szczegółowy projekt rozmieszczenia urządzeń, podajemy dokładny kosztorys, określamy etapy i czas realizacji, ustalamy warunki płatności, określamy również spodziewany poziom produkcji oraz możliwość ewentualnej rozbudowy instalacji w przyszłości. Po zaakceptowaniu powyższych przyjmujemy od Ciebie zamówienie i zaczynamy fizycznie tworzyć Twój browar.

Etap realizacji

To najkrócej mówiąc jest etap fizycznego tworzenia instalacji, produkcji i kompletowania jej poszczególnych elementów, które następnie zostaną dostarczone i zamontowane u Ciebie. Po zamontowaniu instalacji, przeprowadzeniu testów jakościowych nastąpi uruchomienie i kalibracja instalacji. Na zakończenie podpisujemy protokół odbioru urządzeń i zaczynasz produkować piwo swojej marki.

  • lub oferujemy, z usługą dostawy lub bez, urządzenia wchodzące w skład instalacji browarniczej, które sam konfigurujesz i montujesz u siebie. 

Ponadto: 

  • szkolenie w zakresie obsługi zakupionej instalacji lub urządzenia
  • serwis pogwarancyjny
  • doradztwo w sprawie formalności związanych z uruchomieniem browaru
  • pomoc w pozyskaniu finansowania inwestycji
  • współpracę z architektem.

Masz pytanie, chcesz poznać więcej szczegółów lub porozmawiać o współpracy - zapraszamy

Zapoznaj się z ofertą szczególową