Browary rzemieślnicze
Browar rzemieślniczy jest to oferta dla lokalnych producentów i pasjonatów stawiających przede wszystkim na jakość i indywidualność. Instalacja rzemieślnicza pozwoli rozwinąć Twoją pasję i wznieść ją na wyższy poziom. Obecnie obserwowany wzrost popularności piw rzemieślniczych oraz coraz większe zainteresowanie lokalnymi i niezależnymi browarami stwarzają wiele możliwości rozwoju na rynku.
Jest to miejsce, gdzie możesz dać upust swojej kreatywności i innowacyjnym pomysłom, tworzyć nowe smaki, eksperymentować z nietypowymi składnikami.
Cieszy nas fakt, że trafiają do nas ludzie z pasją, którym pozwalamy się rozwijać i realizować cele.
Tworząc linie technologiczne dobieramy wielkość urządzań do zakładanej wydajności, uwzględniamy przy tym możliwości adaptacji istniejących pomieszczeń wartość inwestycji.
Każdy nasz browar posiada możliwość rozbudowy – pozwala to elastycznie podejść do rozwoju Twojej pasji i firmy. Już na etapie projektu instalacji omówimy z Tobą możliwość zwiększenia w przyszłości produkcji i podamy jakich maksymalnych ilości możesz się finalnie spodziewać na proponowanej instalacji po jej modernizacji.
Oferowane przez nas instalacje opierają się na wielkości warzelni od 5 do 40 hektolitrów, a ich pełna automatyka z recepturami zapewnia łatwość obsługi i pozwala zachować niezmienną jakość produktu nawet w obliczu zmiany personalnych
W zależności od doboru procesów produkcyjnych i składników możliwa jest produkcja różnych gatunków piwa – od jasnego, półciemnego do ciemnego, górnej i dolnej fermentacji, alkoholowego i bezalkoholowego.
Ponadto alternatywne zastosowanie różnych źródeł energii do podgrzania produktu: oleju opałowego, gazu ziemnego, LPG lub energii elektrycznej zwiększa elastyczność w dopasowaniu instalacji do warunków technicznych jakimi dysponujesz.
Posiadamy zatwierdzenia typu niezbędne do dopuszczenia urządzeń do produkcji piwa na terenie Polski.
Browary - na tym się znamy. Inomero
Zakres naszej oferty:
W zależności od Twoich preferencji:
- przygotowujemy pełne opracowanie projektu oraz jego wdrożenie w Twojej firmie, które składa się z kilku etapów opisanych poniżej:
Etap koncepcyjny
Przedstawiasz nam swoje oczekiwania, potrzeby, przestrzeń pod inwestycję i orientacyjny budżet, jakimi dysponujesz, na podstawie których zaprezentujemy, na początku niezobowiązującą ofertę, która po akceptacji wstępnych ustaleń przerodzi się w konkretny plan działania i przejdzie do etapu projektowego.
Etap projektowy
Dokonujemy niezbędnych ustaleń dotyczących projektu, potrzebne nam są już szczegółowe dane techniczne dotyczące pomieszczenia, w którym będzie działać instalacja, być może będzie potrzebna wizyta w Twojej firmie, zaproponowanie pewnych usprawnień lub zmian przystosowawczych. Na tym etapie tworzymy szczegółowy projekt rozmieszczenia urządzeń, podajemy dokładny kosztorys, określamy etapy i czas realizacji, ustalamy warunki płatności, określamy również spodziewany poziom produkcji oraz możliwość ewentualnej rozbudowy instalacji w przyszłości. Po zaakceptowaniu powyższych przyjmujemy od Ciebie zamówienie i zaczynamy fizycznie tworzyć Twój browar.
Etap realizacji
To najkrócej mówiąc jest etap fizycznego tworzenia instalacji, produkcji i kompletowania jej poszczególnych elementów, które następnie zostaną dostarczone i zamontowane u Ciebie. Po zamontowaniu instalacji, przeprowadzeniu testów jakościowych nastąpi uruchomienie i kalibracja instalacji. Na zakończenie podpisujemy protokół odbioru urządzeń i zaczynasz produkować piwo swojej marki.
- lub oferujemy, z usługą dostawy lub bez, urządzenia wchodzące w skład instalacji browarniczej, które sam konfigurujesz i montujesz u siebie.
Ponadto:
- szkolenie w zakresie obsługi zakupionej instalacji lub urządzenia
- serwis pogwarancyjny
- doradztwo w sprawie formalności związanych z uruchomieniem browaru
- pomoc w pozyskaniu finansowania inwestycji
- współpracę z architektem.
Masz pytanie, chcesz poznać więcej szczegółów lub porozmawiać o współpracy - zapraszamy
Zapoznaj się z ofertą szczególową
Własny browar - od czego zacząć?
Planując otwarcie własnego browaru, bez względu na rodzaj, czy to browar rzemieślniczy czy restauracyjny należy spełnić szereg wymogów formalnych oraz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
Poniżej przedstawiamy materiały, z którymi warto się zapoznać aby ułatwić sobie zadanie i dobrze się przygotować do przedsięwzięcia jakim jest własny browar.