Browary - na tym się znamy. Inomero

Spełnia najwyższe standardy jakości

Umożliwia precyzyjną  kontrolę procesu i jego parametrów 

Dostarczany jako urządzenia kompletne i gotowe do działania

Dostępny w pojemnościach nominalnych od 500 do 4 000 litrów

Oferowane typoszeregi

W naszej ofercie znajdują się: 

Oferujemy dwa warianty kadzi zacierno – warzelnych, wybieranych w zależności od dostępnych mediów na browarze.
Wariant 1 to urządzenia z płaszczem typu “dimpled jacket”, do którego podawana jest para dostarczana z wytwornicy pary. Wyposażone w system ogrzewania parą, kadzie zapewniają precyzyjne warunki termiczne niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu warzenia. Wadą zastosowania tego rozwiązania jest wyższy koszt ich instalacji, za to przekłada się na przyspieszenie samego procesu. 

Wariant 2 to kadzie z płaszczem olejowym. Wadą zastosowania tego rozwiązania jest wydłużony czas podgrzewania zacieru czy brzeczki, co wpływa na długość całego procesu produkcyjnego.

Części robocze urządzeń w obu wariantach mają kształt okrągły, mieszadła w nich pracujące wyposażone są w płynną regulacją obrotów i kierunków, co pozwala piwowarowi na przeprowadzenie procesu zgodnie ze swoimi preferencjami i kunsztem – np. ustawienie wolnych obrotów lub zupełne wyłączenie mieszadła. Warianty urządzeń natomiast różnią się nieco kształtem zewnętrznym, co zdeterminowane jest zastosowaniem różnych technologii podgrzewania mis roboczych.

Urządzenia o wybiciu do 20hl, zależnie od dostępnych mediów, mogą być ogrzewane za pomocą: gazu ziemnego, gazu propan butan, oleju opałowego, energii elektrycznej lub pary technicznej. Natomiast urządzenia o wybiciu powyżej 20hl w celu zapewnienia prawidłowości procesu zacierania i warzenia wymagają podłączenia do pary technicznej. 

 

Więcej o szczegółach budowy kadzi zacierno – warzelnych znajdziesz tutaj: targipiwne.pl 

Oferowane przez nas kadzie filtracyjne wyposażone są w spulchniacze znajdujące się w centralnej części urządzenia oraz sita umiejscowione nad dnem kadzi. Konstrukcja naszych filtratorów wyposażona jest w system mycia nad sitem – przez kule obrotowe oraz mycie pod sitem – dyszami myjącymi. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę wyciągania sita do mycia, co przekłada się na oszczędność czasu. 

W wersji standardowej kadzie poza izolacją nie posiadają dodatkowego płaszcza grzejnego, rozwiązanie takie stosowane jest jedynie w filtratorach przy produkcji ciężkich piw, gdzie proces filtracji trwa bardzo długo.

System filtracji stosowany w naszych urządzeniach zależy od rodzaju instalacji i może być grawitacyjny lub grawitacyjno-pompowy.

Odpowiednio dobrane sita zwiększają wydajność i skracają proces filtracji.  Na życzenie klienta możemy zmienić średnicę sita.

Znaczną rolę w procesie filtracji odgrywa także odpowiednio przygotowana śruta. W tym celu Inomero wyposaża spulchniacze nacinające złoże w wygarniaki, które w procesie opróżniania wygarniają większość młóta przez właz boczny. Pozostałe młóto usuwa się wygarniaczami. Spulchniacze posiadają regulację wysokości nad sitem, która jest ustawiana przed przystąpieniem do rozpoczęcia procesu i regulację kierunku obrotów.

Obieg produktu w naszych kadziach filtracyjnych jest tak zaprojektowany aby nie dochodziło do natleniania filtratu, a proces wysładzania jest wykonywany przez kule rozbryzgujące. W naszych urządzeniach, w zależności od preferencji piwowara i założeń produkcyjnych,  proces wysładzania można przeprowadzać na dwa sposoby: ciągły i na raty – przy czym, jak do tej pory, większość naszych klientów stosuje proces na raty.

Zastosowane w naszych urządzeniach rozwiązania technologiczne pozwalają uzyskać efektywność filtracji na poziomie 80%. 

 

Co zrobić z wysłodzinami browarnianymi – czytaj tutaj: panoramafirm.pl 

Kadzie osadcze – inaczej nazywane kadziami klarowniczymi lub whirlpoolami to urządzenia uważane obecnie za najsprawniejsze energetycznie i funkcjonalnie rozwiązania dla procesu usuwania osadu gorącego. Proces przebiega poprzez wymuszenie ruchu wirowego cieczy przy jej wprowadzaniu do kadzi, co w połączeniu z hamującym oddziaływaniem ścianek zbiornika powoduje opadanie do centrum cząsteczek zawiesiny tworząc z nich stożek osadu. 

W wersji standardowej nasze kadzie poza izolacją nie posiadają dodatkowego płaszcza grzejnego, ale na życzenie klienta – jeżeli wymaga tego proces technologiczny możemy doposażyć je w system kontroli temperatury.

Inomero proponuje kadzie o dnie w kształcie stożka co maksymalizuje odzysk brzeczki i ułatwia mycie urządzenia. 

 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: bibliotekanauki.pl 

 

Główne cechy naszych kadzi wchodzących w skład układu warzelnego:  

  • wysoka jakość materiałów – zbiorniki wykonane są ze stali nierdzewnej gatunku 304, na życzenie klienta istnieje możliwość zastosowania stali gatunku 316,  izolowanej poliuretanem,
  • wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły – polerowane i podświetlone misy robocze, kule myjące w standardowych wersjach
  • elastyczność adaptacyjna – urządzenia mogą być zasilane: gazem ziemnym, gazem propan butan, olejem opałowym, parą lub energią elektryczną
  • elastyczność technologiczna – standardowo urządzenia obsługiwane są manualnie za pomocą umieszczonych na nich przycisków, ale istnieje możliwość podłączenia ich do  sterowników PCL, a możliwość ustawienia uruchomienia urządzenia w opcji auto start oferowana jest już w najprostszej wersji
  • szeroka oferta pojemnościowa – oferujemy kadzie o wybiciu od 5hl do 40hl
  • dopasowanie do wymagań klienta – rozmiary, proporcje, ilość, umieszczenie włazów, rozmieszczenie i rodzaj przyłączy – w przypadku zakupu naszych tanków jako oddzielnych urządzeń,  aby uniknąć potrzeby stosowania przejściówek, wyposażamy je w system przyłączy stosowany na browarze, na którym mają pracować
  • łatwość montażu – urządzenia dostarczamy w formie gotowej do działania, wyposażone w zawory, libelle i listwy pomiarowe, montaż polega na ustawieniu urządzenia w miejscu docelowym, wypoziomowaniu oraz podłączeniu mediów we wcześniej przygotowane przyłącza

Nie znalazłeś tego czego szukałeś, masz pytanie, chcesz poznać więcej szczegółów lub porozmawiać o współpracy  –  zapraszamy do kontaktu

Porada praktyczna

Wielkość warzelni pozwala obliczyć maksymalne moce produkcyjne całego browaru. Sugerujemy naszym klientom opcję 1 do 1 czyli jedno warzenie do jednego fermentora. Z doświadczenia wiemy, że przyjęty dawniej przez piwowarów system 1 do 2 czyli  warzelnia 2 razy mniejsza od fermentorów ma uzasadnienie jeśli chodzi o rozruch drożdży i korektę zawartości cukru, jednak praktyka wskazuje aby jedno warzenie zapełniało jeden fermentor. Uzasadnieniem rozwiązania 1 do 1 jest doświadczenie naszych klientów. Zastosowanie zasady 1 do 1 powoduje, że przy 10 fermentorach masz 10 warzeń, a pozostałe dni poświęcasz na rozlew pakowanie, wysyłkę. Przy zastosowaniu zasady 1 do 2 przy warzelni o połowę mniejszej niż fermentory musisz warzyć codziennie. co nie jest efektywne.

Wniosek: przy większej ilości fermentorów lepszym rozwiązaniem jest duża warzelnia.